Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Symplectic quantam cells and Wigner and Husimi functions
Ansvarlig organisasjon
2005 (engelsk)Inngår i: Bulletin des Sciences Mathématiques, ISSN 0007-4497, E-ISSN 1952-4773, Vol. 129, nr 3, s. 211-226Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

We propose a definition of quantum cells which is invariant under symplectic transformations. We use this notion to the study of positivity properties of the Wigner and Husimi functions, which allows us to precise and to improve known results. © 2004 Elsevier SAS. Tous droits réservés.

sted, utgiver, år, opplag, sider
Elsevier , 2005. Vol. 129, nr 3, s. 211-226
Emneord [en]
Quantum cell, symplectique capacity, Wigner, Husimi
HSV kategori
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:bth-8365DOI: 10.1016/j.bulsci.2004.06.003Lokal ID: oai:bth.se:forskinfo5A43E91F47AE52A8C12574FF005527DDOAI: oai:DiVA.org:bth-8365DiVA, id: diva2:836075
Tilgjengelig fra: 2012-09-18 Laget: 2008-11-12 Sist oppdatert: 2017-12-04bibliografisk kontrollert

Open Access i DiVA

Fulltekst mangler i DiVA

Andre lenker

Forlagets fulltekst
I samme tidsskrift
Bulletin des Sciences Mathématiques

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar

doi
urn-nbn

Altmetric

doi
urn-nbn
Totalt: 128 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf